W związku z przypadającym w lutym Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego, książnica przygotowała szereg zajęć związanych z popularyzacją wiedzy o języku polskim.

Już od 20 lutego na stronie pod wpisem konkursowym będzie można wziąć udział w szybkim quizie pt. „ Powiedz i kliknij”, w którym do wygrania będą biblioteczne gadżety. Tego dnia w Filii nr 2 przedszkolaki wezmą udział w grach i zabawach językowych, natomiast Filia nr 7 zaprasza do obejrzenia wystawy tematycznej.
W dniu święta, 21 lutego w Filii nr 1 odbędą się zajęcia czytelnicze dla uczniów, a Czytelnia Główna zaprasza rodziców i opiekunów na warsztaty* z zakresu profilaktyki logopedycznej „Co z tą mową”, które poprowadzi logopeda Marta Nogajczyk.
W środę 22 lutego Filia nr 7 przeprowadzi spotkanie edukacyjne dla uczniów poświęcone zawiłościom naszego języka. Podczas zajęć nie zabraknie ćwiczeń i zabaw literackich.
Na zakończenie obchodów Dnia Języka Ojczystego w czwartek 23 lutego w Filii nr 12 odbędzie się spotkanie międzypokoleniowe, podczas którego seniorzy będą czytać dzieciom.
*Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują zapisy, które prowadzi Czytelnia Główna pod numerem telefonu 52/357-46-38.

Wokół języka ojczystego