Muszla Koncertowa w Parku Solankowym w niedzielne popołudnie 13.09.2020 r. wypełniona była słońcem i śmiechem rozbawionych dzieci. Spotkanie „Czytanki i Solanki” zorganizowane z opowiadaczem baśni, pisarzem i edukatorem Mateuszem Świstakiem przeniosło zasłuchane dzieci i dorosłych do krainy wyobraźni.
Zgromadzeni widzowie wysłuchali, przedstawionych w zabawnej i kreatywnej formie, baśni m.in. o sprytnym ośle, słoniu i króliku, Czerwonym Kapturku oraz butach, które się kochają. Najmłodsi z entuzjazmem wchodzili w interakcję z opowiadaczem, który zaczarował wszystkich poczuciem humoru i nowatorskim spojrzeniem na znane utwory. Dodatkową atrakcją były animacje przygotowane przez Lidię Gralak z „Animacji na kółkach”. Wszystkie dzieci na zakończenie spotkania otrzymały w prezencie od Biblioteki worko-plecaki z bajkami.

Spotkanie zorganizowane w ramach projektu ,,MOC przyciągania do CZYTANIA” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.