Wszystko zaczęło się od kropki, a ściślej od Petera Reynoldsa i jego książki pt. „Kropka”. Przekazane w prostych słowach i ilustracjach przesłanie, trafiło do serc wielu czytelników na całym świecie i zapoczątkowało świętowanie Międzynarodowego Dnia Kropki. W ten dzień przypominamy historię małej Vashti, która odważyła się zrobić tytułową kropkę, by w konsekwencji odkryć w sobie talent i uwierzyć w siebie… To książka ucząca odwagi i śmiałości, poszukiwania własnej drogi i wiary we własne możliwości. Postaw kropkę i zobacz, co się stanie! – to motto tego dnia. Nie bójmy się zrobić pierwszego kroku!

Filia nr 7 przygotowała dla Was w tym dniu moc atrakcji:
•Zapraszamy do wypożyczenia książki „Kropka” i zapoznania się z historią Vashti, która zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki.

• Po obejrzeniu i wysłuchaniu historii Vashti, zapraszamy Was do sprawdzenia swojego refleksu i wiedzy o treści „Kropki”. Link do gry on-line znajdziecie poniżej

• Zapraszamy wszystkich chętnych do Filii nr 7 (ul. Marulewska 7) po odbiór pakietów z niespodziankami i zadaniami do wykonania.
• Ponadto zachęcamy zgodnie, z mottem, do narysowania swoich indywidualnych kropek oraz do przebrania się w kropkowane ubrania!
W tym wyjątkowym dniu, pełnym kreatywności, prosimy o udostępnienie swoich prac lub zdjęcia w przebraniu na Facebooku z dopiskiem #kropkainowroclaw. Na najoryginalniejsze prace czekają małe upominki.

Więcej informacji w Filii nr 7 (ul. Marulewska 7) lub pod nr tel. (52) 357-32-45

222