Ubiegły tydzień upłynął pod znakiem hasła „Znajdziesz mnie w bibliotece”. W ramach Tygodnia Bibliotek czytelników dużych i małych zaprosiliśmy do udziału w grach i zabawach. W Bibliotece Głównej można było również obejrzeć kilka wystaw.
W holu, przy Wypożyczalni dla Dorosłych zaprezentowano zdjęcia nadesłane przez naszych Czytelników. Jak się okazało, książka towarzyszy nam w życiu w różnych nawet w najbardziej nietypowych sytuacjach.
Piękne kadry przedstawiające zwierzęta na łonie przyrody i prace plastyczne na drewnie znalazły się na wystawie „Leśne inspiracje”, której autorką jest bibliotekarka Aneta Muskała. Inspirację do swoich prac czerpie z otaczającej przyrody.
W oknach biblioteki zaprezentowano fotografie Sylwii Filipczuk, na których we wnętrzach biblioteki, w roli modelki wystąpiła finalistka konkursu Wielkopolska Miss Nastolatek 2020 Lena Ziętek.

Wszystkie wystawy można oglądać w Bibliotece Głównej do końca miesiąca, natomiast zwrot folderów gry „Znajdziesz mnie w bibliotece” przedłużono do 21 maja.
Kolejny Tydzień Bibliotek już za rok!!!