Większość inowrocławian wie, że kiedyś po mieście „krążyły” tramwaje. Nie wszyscy jednak wiedzą, że plany budowy linii tramwajowej sięgają drugiej połowy XIX wieku, i że pierwszy tramwaj wyruszył w swoją komunikacyjną misję w roku 1912. Od tamtego czasu minęło blisko 110 lat i choć tramwaje po Inowrocławiu już nie kursują, to nie można powiedzieć, że miejska komunikacja przestała się rozwijać – wręcz przeciwnie! Dla przykładu, we współczesnych inowrocławskich autobusach system dźwiękowy informuje o kolejnych przystankach, a system monitoringu nieustannie czuwa nad porządkiem i bezpieczeństwem pasażerów, którzy za podróż mogą zapłacić za pomocą elektronicznej portmonetki.
Świętując Europejskie Dni Dziedzictwa 2022 oraz 110 lat działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, serdecznie zapraszamy mieszkańców i sympatyków Inowrocławia w wyjątkową podróż, przepełnioną ponad 100. letnim dziedzictwem komunikacyjnym. Spacer częścią oryginalnej trasy znanej inowrocławianom „BIMBY”, podczas którego historyk i regionalista Grzegorz Roczek zaznajomi uczestników z historią inowrocławskiej komunikacji, zostanie zwieńczony zwiedzaniem zajezdni MPK! Będzie to niesamowita okazja do zapoznania się z miejscem i obiektami na co dzień dla mieszkańców miasta niedostępnymi.

Uwaga: spacer i zwiedzanie zajezdni MPK odbędą się 10 września br. (sobota), zbiórka o godz. 9:00 przy Bibliotece Głównej (ul. Jana Kilińskiego 16) – liczba miejsc ograniczona! obowiązują zapisy pod nr tel. 52 356 77 01 lub osobiście w Czytelni Regionalnej (ul. Jana Kilińskiego 16).
Zapraszamy do udziału!

Regulamin_EDD_Ino_2022