header-image

Daily Archives: 30 sierpnia 2022

„Tramwajem i autobusem – 110 lat inowrocławskiej komunikacji”

Większość inowrocławian wie, że kiedyś po mieście „krążyły” tramwaje. Nie wszyscy jednak wiedzą, że plany budowy linii tramwajowej sięgają drugiej połowy XIX wieku, i że pierwszy tramwaj wyruszył w swoją komunikacyjną misję w roku 1912. Od tamtego czasu minęło blisko 110 lat i choć tramwaje po Inowrocławiu już nie kursują, to nie można powiedzieć, że miejska komunikacja przestała się rozwijać – wręcz przeciwnie! Dla przykładu, ...

„Tramwajem i autobusem – 110 lat inowrocławskiej komunikacji” Czytaj więcej ...

Zabawa w Filii nr 7 z okazji Narodowego Czytania

Włączając się w doroczną (już 11.) edycję Narodowego Czytania zapraszamy do Filii nr 7 przy ul. Marulewskiej 7 już 2 września! Przygotowaliśmy dla Was okolicznościowe zakładki nawiązujące do „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza – bohatera tegorocznej edycji oraz błyskawiczny quiz ze znajomości ballad, z nagrodami za poprawne odpowiedzi.   To wszystko czeka na Państwa 2 września br. w godzinach 11:00-15:00.

Zabawa w Filii nr 7 z okazji Narodowego Czytania Czytaj więcej ...

Klub Bakonurrrków powraca!

Po przerwie wakacyjnej zapraszamy do Klubu Bajkonurrrków! Zajęcia Klubu Bajkonurrrków odbędą się 9 września, o godzinie 16:00. Podczas wrześniowych zajęć poznamy tajemnice babiego lata. Mamy nadzieję, że dzięki wykonanym przez Was pracom oswoicie się ze sprawcami tego zjawiska!   Obowiązują zapisy pod numerem telefonu (52) 357-32-45 lub osobiste w Filii nr 7 przy ul. Marulewskiej 7. Liczba miejsc ograniczona.  

Klub Bakonurrrków powraca! Czytaj więcej ...