Kulminacyjnym momentem obchodów tegorocznego święta będzie spotkanie autorskie, które odbędzie się 26 kwietnia. Zaproszenie książnicy przyjął Witold Szabłowski ceniony reportażysta i dziennikarz, laureat wielu nagród. Jego książki zdobyły uznanie w kraju i za granicą. Podczas rozmowy nie zabraknie zapewne odniesień do bieżącej sytuacji za naszą wschodnią granicą, gdyż autor żywo interesuje się sytuacją w Ukrainie, aktywnie działa na jej rzecz m.in. w mediach społecznościowych. W 2016 roku wydał książkę Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia, o Ukraińcach ratujących Polaków.

Przy okazji rozmowy o prawach autorskich spróbujemy dowiedzieć się jak doszło do tego, że książka poświęcona kucharzom Jak nakarmić dyktatora trafiła do Hollywood i doczeka się przeniesienia na mały ekran. Zainteresowania autora polityką i kuchnią idą w parze, czego dowodem jest wydana w ubiegłym roku książka, w której znajdziemy przykłady jak jedzenie może służyć propagandzie. Warto wspomnieć, że to kolejna z pozycji autora, której przekład ukaże się w jednym z największych wydawnictw na świecie, amerykańskim Penguin Random House.

Na spotkanie, które rozpocznie 26 kwietnia o godzinie 18:00 w Saloniku Literacko-Artystycznym obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne od 19 kwietnia w Wypożyczalni dla Dorosłych.