W kwietniu obchodzimy coroczne święto czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich przypada w tym roku w sobotę, ale książnica postanowiła je trochę przyspieszyć i główne obchody będą miały miejsce w piątek 22 kwietnia. Na ten dzień przygotowaliśmy szereg atrakcji.

O godzinie 10:30 w Filii nr 12 dzieci, seniorzy z Literackiego Klubu Wiersza i Prozy spotkają się, aby wspólnie czytać „Bajki wielu pokoleń”.

Dla wielbicieli dobrej, taniej książki przygotowaliśmy kiermasz, który będzie działał między 11:00-17:00 w holu Biblioteki Głównej. W przystępnej cenie każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Dla podkreślenia, że to święto honoruje również prawa autorskie, w Saloniku Literacko-Artystycznym o godzinie 13:00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży poświęcone tym, zagadnieniom.

Zaraz po nim w samo południe rozpocznie się wernisaż wystawy pt. Plakat i literatura. Autorką prac jest Patrycja Longawa – graficzka działająca na terenie Krosna, Jasła i Rzeszowa, która zajmuje się głównie, plakatem, ilustracją, grafiką projektową i rysunkiem satyrycznym. Wystawę będzie można oglądać do 13 maja.

Małych czytelników zapraszamy do udziału w zajęciach Mały Wielki Świat- o kulturach dla najmłodszych, które odbędą się w Oddziale dla Dzieci. Tym razem przyjrzymy się bibliotekom świata. Startujemy o godzinie 16:00, obowiązują zapisy pod numerem telefonu 52/ 35-27-237. Ponadto w Tajemniczym Ogrodzie w piątek i sobotę dla dzieci, które wypożyczą książkę przygotowano zestaw upominków Tropem książkożercy.

Przez cały dzień w autobusach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji będą prezentowane audiobooki ze zbiorów książnicy. Z okazji obchodzonego Roku Romantyzmu Polskiego, pasażerowie wysłuchają dzieł wieszczów.

Kulminacyjnym momentem obchodów tegorocznego święta będzie spotkanie autorskie z Witoldem Szabłowskim, które odbędzie się 26 kwietnia.