Z kariery pływaka niewiele wyszło. Z wędkarstwem zresztą podobnie. Gdyby nie choroba serca, zostałby może judoką. Nic jednak nie przeszkodziło mu zdobyć Korony Ziemi i Himalajów, w tym wszystkich ośmiotysięczników.
O tym, ale i o przestrzeganiu reguł, jakimi rządzą się wyprawy górskie, o wspinaniu się z głową oraz o „niewdzięcznej” roli prezesa PZA oraz wielu innych aspektach bycia Czlowiekiem Gór opowiadał licznie (ponad 140 osób!) zebranym w Saloniku Literacko-Artystycznym słuchaczom alpinista i himalaista – Piotr Pustelnik. Dał się poznać jako rozważny wspinacz, ale też błyskotliwy i dowcipny mówca, który coraz więcej czasu lubi spędzać w domu. Opowieści o jego największej pasji towarzyszyła prezentacja multimedialna, na którą złożyły się zarówno fotografie rodzinne, jak i relacje z wypraw. Po spotkaniu promującym jego książkę „Ja, Pustelnik” znalazł się czas na autografy i zdjęcia.
Spotkanie współorganizowane ze Stowarzyszeniem Rozwoju Inicjatyw „activeXtreme”, dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Inowrocławia w ramach realizacji zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu.