Ostatnie spotkanie Klubu Bajkonurrków w tym roku już za nami!  Dzieci zapoznały się z opowiadaniem bajkopisarza Grzegorza Kasdepke, Stajenka z pięcioma gwiazdkami. W części plastycznej młodzi czytelnicy wykonali ciekawe ozdoby choinkowe. Kto by pomyślał, że kilka paseczków i kwadracików może przerodzić się w przepiękne dekoracje! Kolejne spotkanie w Filii nr 7 już w nowym roku 15 stycznia.  W Filii nr 1 dla Dzieci i Młodzieży od września kontynuowane są warsztaty plastyczne pn „ Barwne fantazje”, prowadzone przez panią  Mariannę  Żurawską. W miniony wtorek podczas kolejnych zajęć dzieci zrobiły z filcu i styropianu świąteczny stroik z choinką ozdobioną cekinami i koralikami. Na koniec wszyscy uczestnicy z dumą prezentowali swoje prace, które wkrótce będą świątecznymi dekoracjami.

Nie ma nic przyjemniejszego niż przedświąteczne przygotowania, oczywiście pod warunkiem, że nie jest to sprzątanie. Dzieci w Filii nr 7 uczestniczyły w tej najmilszej części przedświątecznych czynności – przygotowywały dekoracje i ozdoby na choinkę wykorzystując opłatki, słomę i papier. Właśnie w taki sposób przygotowywano kiedyś świąteczne ozdoby. Bez srebra, bez złota, bez próżnego blasku, a pięknie.

W piątkowy wieczór 18 grudnia w Filii nr 4 odbyło się świąteczne spotkanie Klubu Miłośników Literatury i Filmu Fantastycznego pt. „Święta z Fantazją”. Przy choince, na zaproszonych gości czekało  mnóstwo niespodzianek i zabawy. Po przełamaniu się opłatkiem i złożeniu życzeń, młodzież uczestnicząca w zabawie rozwiązywała zagadki i kalambury związane ze Świętami Bożego Narodzenia oraz  fantastyki i fantasy.

{webgallery}img706img707img708img709img710img711img733img734img735img736{/webgallery}