W sobotnie przedpołudnie w ramach projektu Poczytaj, mi TATO!, odbyły się warsztaty introligatorskie. Prowadząca warsztaty, Katarzyna Hertmanowska, przedstawiła uczestnikom różne sposoby szycia bloku książki, a także różne typy oprawy. Zapoznała uczestników z takimi pojęciami jak: kapitałka, wyklejka, grzbiet. Zaprezentowała narzędzia, którymi na co dzień posługuje się w swojej pracy. Przekazała też swoje doświadczania związane z pracą introligatorską. Uczestnicy warsztatów uszyli przygotowane wcześniej składki metodą krzyżykową. Udało im się zakleić grzbiet, przykleić merkle, tasiemki i kapitałki. Wreszcie wkleili blok książki i oprawili ją, wykorzystując na okładkach wcześniej przygotowane ilustracje. Uczestników czekało wymagające zadanie więc, aby nie opadli z sił podczas warsztatów
w przerwie czekał na nich catering.

Zajęcia Jak to się robi, TATO? 2, były ostatnim wydarzeniem warsztatowym w ramach projektu. Wystawę prac, podczas której zostaną zaprezentowane prace uczestników zaplanowano na 26 listopada na godzinę 16:00. Wtedy też, zostaną wręczone podziękowania uczestnikom projektu, a aktorka Sonia Bohosiewicz specjalnie dla dzieci oraz dorosłych przeczyta fragmenty bajki „Proszę słonia”.

Warsztaty zorganizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem „Nowa Para Butów” oraz Zakładem Karnym
w Inowrocławiu w ramach projektu „Poczytaj mi TATO!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.