Przypadająca w tym roku 100. rocznica urodzin i wybór przez Senat RP poetki i noblistki Wisławy Szymborskiej na jedną z patronek tego roku, są świetną okazją do zorganizowania szeregu upamiętniających ją przedsięwzięć. Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. Kolaż z Szymborską.
Autorka 13 tomików wierszy, tłumaczka, krytyczka i eseistka była postacią nietuzinkową obdarzoną dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Słynne stały się tworzone przez nią wyklejanki i kolaże, którymi następnie obdarowywała przyjaciół. Proponujemy udział w konkursie, w którym uczestnicy uruchomią swoją wyobraźnię, kreatywność, a może i błysną żartem godnym poetki.

Zadanie polega na samodzielnym wykonaniu indywidualnej pracy plastycznej (płaskiej, maksymalny format A1, wysokość formatu A1: 841 mm = 84,1 cm. Szerokość formatu A1: 594 mm = 59,4 cm) w technice kolażu, inspirowanego życiem i twórczością Wisławy Szymborskiej
i dostarczenie jej do Czytelni Głównej Biblioteki Miejskiej przy ul. Jana Kilińskiego 16. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe do 15 i powyżej 15 lat. Termin składania prac upływa 10 marca 2023 r. Prace konkursowe zostaną wyeksponowane na wystawie poświęconej Wisławie Szymborskiej, prezentowanej w Saloniku Literacko-Artystycznym. Wernisaż odbędzie się 21 marca br., w Światowy Dzień Poezji. Wtedy też nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród dla autorów najciekawszych prac.

regulamin Kolaż z Szymborską