header-image

Mówią o sobie, że są zwykłą rodziną, która nie boi się realizować swoich marzeń. Przekonują, że aby podróżować wcale nie trzeba dużych pieniędzy. Ważny jest plan i konsekwencja w jego realizacji.
Wczoraj, w Saloniku Literacko-Artystycznym gościliśmy małżeństwo Łopacińskich z Torunia, których sposobem na życie są podróże. Na wyprawach zazwyczaj towarzyszy im dwójka dzieci- Łucja i Wojtek. Przy wybieraniu kolejnych eskapad, starają się trzymać z dala od kurortów, a być jak najbliżej prostych ludzi, skąd czerpią wiedzę o danym miejscu, tradycji i kulturze. Niestraszne im nocowanie w namiotach, umieją się dostosować do każdych warunków.
O ich sposobie na życie i podróżowanie można też przeczytać w ich książce: Zabrałam brata dookoła świata, którą wczoraj prezentowali podczas spotkania.
Oprócz podróży i pracy zawodowej zajmują się również prowadzeniem fundacji Łopacińskich Świat, mającej na celu propagowanie wartości rodzinnych i wspólnego z dziećmi poznawania świata.
Podczas spotkania, rodzinie towarzyszył gość z Hondurasu, którego historię można poznać w książce. W trakcie ciekawej prezentacji mogliśmy zobaczyć zaledwie niewielki fragment zdjęć z ich podróży, a warto wspomnieć, że odwiedzili już 5 kontynentów. Dużym zainteresowaniem publiczności cieszył się pokaz parzenia herbaty.

Po spotkaniu była chwila na pamiątkowe zdjęcia i autografy.

Rozmiar czcionki
Zmień kontrast