Czasowe zamknięcie biblioteki wiąże się również z odwołaniem wszystkich imprez stacjonarnych. Podobny los spotkał wystawę „Tyrmand-Kalendarium życia”, która została otwarta 3 listopada i zaledwie przez kilka dni była prezentowana w Saloniku Literacko-Artystycznym. Chcąc umożliwić jej dalsze oglądanie, zapraszamy przed Bibliotekę Główną, gdzie spogląda na wszystkich Tyrmand „z okienka”. Wystawa powstała na podstawie fotografii, plakatów i wycinków prasowych. Każda z prezentowanych plansz zawiera kod QR, który po „najechaniu” telefonem kieruje na podstronę znajdującą się na stronie muzeumjazzu.pl, gdzie można znaleźć dodatkowe informacje. Warto pamiętać, że w tym roku Leopold Tyrmand, jeden z patronów Roku 2020 obchodziłby 100. rocznicę urodzin.

Czasem pandemia wyzwala kreatywność i pozwala na poszukiwanie innego sposobu na dotarcie do Czytelnika. „Okienną” wystawę, która została wypożyczona z Muzeum Jazzu w Warszawie można oglądać do 19 listopada. Jak napisał Marcel Woźniak -biograf pisarza, który niedawno gościł w naszej książnicy: CZYTAJCIE TYRMANDA, my możemy dodać: oglądajcie!!!

Wystawa została zorganizowana w ramach projektu Cały ten jazz. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.