A gdyby tak dzieła Williama Szekspira, nazywanego często najwybitniejszym dramaturgiem wszech czasów, przerobić na kabaret? Na ten nieco szalony pomysł wpadła niegdyś trójka amerykańskich studentów. Przedstawienie kabaretowe ich autorstwa  cieszyło się ogromnym powodzeniem w Londynie. Przetłumaczone, zaaranżowane i wyreżyserowane przez Włodzimierza Kaczkowskiego od kilkunastu  lat bawi Polaków.

„Dzieła wszystkie Szekspira” to spektakl dla młodzieży i dorosłych. Nie trzeba znać twórczości dramaturga ze Stratfordu, wystarczy poczucie humoru. W oszałamiającym tempie, które nie pozwala na nudę, publiczność prowokowana jest do zabawy, a nawet do współtworzenia spektaklu. Pojawiają się odniesienia do aktualnych mód, bieżących wydarzeń i polskiej obyczajowości.

Błyskotliwą rozrywkę na najwyższym poziomie zapewnia Polish Szekspir Company. Zespół tworzą warszawscy aktorzy: Dariusz Sikorski (znany m.in. z ról w filmach „Ostatni dzwonek”, „Sara”, „Tato”), Jarosław Domin (mistrz dubbingu, którego głosem w polskiej wersji mówi m.in.  Inspektor Gadżet czy Obi-Wan Kenobi z „Gwiezdnych Wojen”) i Łukasz Matecki.

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza i Kujawskie Centrum Kultury zapraszają w środę 11 maja o godzinie 18.00 do Teatru Miejskiego przy Placu Klasztornym. Bezpłatne wejściówki na spektakl odbierać można w Bibliotece Głównej i we wszystkich filiach Biblioteki Miejskiej.

Imprezę zorganizowano w ramach festiwalu literackiego „Wiele hałasu o Szekspira”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.