W tym roku odbyła się XIII edycja konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Celem konkursu jest popularyzacja działań bibliotek na rzecz upowszechniania czytelnictwa. Organizatorzy konkursu zwrócili uwagę, że Biblioteki i Bibliotekarze stanęli przed nowymi wyzwaniami, dostosowując się do okoliczności i podejmując różnorodne działania, tak, aby zaspokoić oczekiwania i potrzeby czytelników
i użytkowników w każdym wieku. Bibliotekarze sprostali tym oczekiwaniom. Działania podejmowane przez biblioteki
w tym trudnym okresie cechowała różnorodność, innowacyjność rozwiązań, kreatywność, ogromny zasięg oraz szerokie spektrum form zaoferowanych użytkownikom.
Miło nam poinformować, że Jury konkursu przyznało Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza II miejsce za dokonania na rzecz upowszechnienia czytelnictwa w roku 2020. W tej edycji szczególnie wysoko oceniano internetową ofertę bibliotek. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku inowrocławska książnica realizowała szereg projektów, na które pozyskała środki pozabudżetowe, które z powodu pandemii w większości odbywały się online.