Gdyby żył, w październiku br. skończyłby 95 lat! Tadeusz Różewicz – najwybitniejszy poeta XX wieku, zdobywca wielu prestiżowych nagród literackich, jeden z twórców teatru absurdu był bohaterem dzisiejszego wernisażu wystawy fotograficznej w Saloniku Literacko-Artystycznym.

Ekspozycja pn. „Tadeusz Różewicz w Karkonoszach” została wypożyczona z Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Zamiłowanie pisarza do najwyższego pasma w Sudetach zostało uchwycone w obiektywie Zbigniewa Kulika (dyrektora Muzeum), który uczestniczył w wernisażu i przybliżył nie tylko twórczość i sylwetkę poety, ale przede wszystkim kulisy powstawania kolejnych zdjęć Mistrza.

Dla wszystkich fanów smartfonów i tabletów Biblioteka przygotowała nie lada gratkę. Pomiędzy zdjęciami ukryto kody QR, dzięki którym będzie można m.in. posłuchać jednego z utworów Różewicza w interpretacji autora!

Wystawę można oglądać do 22 października w godzinach otwarcia Saloniku Literacko-Artystycznego (ul. Kilińskiego 16). Grupy zorganizowane zainteresowane projekcją filmu związanego z ekspozycją prosimy o informację pod num. tel. (52) 352-72-37.

{webgallery}image0749image0750image0751image0752image0753image0754{/webgallery}