Oprócz tradycyjnych wydawnictw papierowych polecamy także kolekcje książek elektronicznych.

Dla wszystkich chętnych, a szczególnie studentów, uczniów, ale także wszystkim dorosłych poszukującym informacji naukowych, oferujemy bezpłatny dostęp do bazy e-booków na platformie Ibuk Libra. W tej internetowej czytelni można znaleźć pozycje głównie o charakterze naukowym
i popularnonaukowym. Jednak miłośnicy beletrystyki również znajdą coś dla siebie, gdyż wśród licznych e-booków znaleźć można najnowsze powieści, poszukiwane lektury, poradniki, biografie oraz książki dla dzieci i młodzieży.

Spragnionym nowości i bestsellerów w sposób szczególny polecamy również dostęp do serwisu LEGIMI, oferującego  najnowsze i najpopularniejsze powieści bez opłat i limitów na smartfony, tablety i czytniki (z systemami IOS, Android, Windows lub Windows Phone).

Darmowy dostęp do obu baz e-booków można uzyskać dzięki kodom, które odebrać można w Wypożyczalni dla Dorosłych osobiście, telefonicznie bądź mailowo.

Zakup części kodów do platformy Legimi zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

ebooki