Sesja trwa, zdajesz egzaminy, musisz napisać pracę dyplomową lub zaliczeniową, dlatego przypominamy o naszym pogotowiu naukowym! Lubisz czytać i uczyć się nocą,  zaznaczać i podkreślać w książce, lubisz jeść i pić czytając? Teraz to wszystko jest możliwe dzięki czytelni on-line IBUK LIBRA.

Zapraszamy do Biblioteki Miejskiej po odbiór PIN-u niezbędnego do rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy w domu i na urządzeniach mobilnych. WARTO!
Serwis IBUK Libra udostępnia publikacje w wersji elektronicznej. Księgozbiór wirtualnej czytelni obejmuje publikacje specjalistyczne, naukowe, popularnonaukowe oraz beletrystyczne, wydane przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny.

W chwili obecnej Biblioteka Miejska w Inowrocławiu oferuje swoim czytelnikom dostęp do ponad 1100 pełnych tekstów książek i czasopism.
Do korzystania z zasobów IBUK Libra w domu potrzebny jest kod PIN, który otrzymać można
w Bibliotece. Należy zgłosić się osobiście (zadzwonić 357-93-89 lub przysłać maila wypozyczalnia@bmino.pl) do Wypożyczalni dla Dorosłych (ul. Kilińskiego 16) lub filii nr 1, 3, 4, 7
i odebrać unikalny PIN. Warunkiem jego otrzymania jest posiadanie karty bibliotecznej.
 
WAŻNE!!! Czytelnicy, którzy zakładali konto myIBUK i już korzystali z platformy IBUK Libra NIE MUSZĄ zakładać konta ponownie. Wystarczy, że dodadzą do niego kod PIN obowiązujący w danym roku.
 
INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z CZYTELNI ON-LINE:
1. Po powrocie do domu uruchom przeglądarkę (najlepiej najnowszą wersję Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari) lub skorzystaj z odsyłacza znajdującego się na stronie internetowej biblioteki (charakterystyczna niebieska chmurka)
2. Załóż (zarejestruj) konto myIBUK (podając własny adres mailowy oraz wymyślone przez siebie hasło, składające się z co najmniej 6 znaków oraz przeczytaj i zaakceptuj regulamin) i zaloguj się do serwisu. Na podany adres e-mail otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem dokonania rejestracji.
3. Z opcji (u góry strony) wybierz „Kujawsko-Pomorski Elektroniczny Zasób Biblioteczny”
4. Naciśnij na guzik „+ DODAJ BIBLIOTEKĘ
5. Wpisz otrzymany KOD PIN
6. Naciśnij „+ DODAJ
Kod PIN należy powiązać z myIBUK tylko raz. Jest on ważny do końca sierpnia 2015 r.

Samouczek ułatwiający korzystanie z platformy IBUK. Libra znajduje się na stronie: http://vimeo.com/53587389,
natomiast obszerna pomoc na stronie: http://libra.ibuk.pl/bundles/librabrowser/files/libra-pomoc.pdf