Na ostatnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 7 rozmawiano o książce Jacka Hugo-Badera „Długi film o miłości: powrót na Broad Peak”. Zasadniczy temat tej dokumentalnej opowieści wiąże się z wyprawą poszukiwawczą ciał dwóch zaginionych i uznanych za zmarłych himalaistów: Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego, którzy obok Adama Bieleckiego i Artura Małka zapisali się w historii światowego himalaizmu jako pierwsi zdobywcy szczytu Broad Peak zimą. Historia tej konkretnej wyprawy jest też próbą wniknięcia w tajemnicę osobowości tych, których  miłość do gór jest silniejsza od lęku przed śmiercią.
Jacek Hugo – Bader opisuje mechanizmy tworzenia grupy na wyprawę, sposób funkcjonowania w obozach, relacje wewnętrzne i napięcia międzyludzkie. Dopełnieniem tej znakomitej relacji są zdjęcia z wyprawy wykonane przez Autora. Następne spotkanie Klubu – 27 stycznia 2015 roku. Będziemy rozmawiać o książce Moniki Szwai „Anioł w kapeluszu”
Serdecznie zapraszamy!

{webgallery} Długa dyskusja o miłości do gór na spotkaniu DKK w Filii nr 7 Długa dyskusja o miłości do gór na spotkaniu DKK w Filii nr 7 {/webgallery}