W pierwszych dniach marca br. w naszej bibliotece, jak w tysiącach miejsc stworzonych do lektury na niemal całym świecie, trwał Tydzień Książki Elektronicznej. Jego zwieńczeniem było  spotkanie ze Zbigniewem Mellerem w poniedziałek 9 marca w Saloniku Literacko-Artystycznym.  Przedstawiciel platformy Ibuk Libra zademonstrował w praktyce zalety korzystania z jej zasobów.
Wystarczy raz w roku pobrać kod PIN w Bibliotece Głównej lub w jednej z naszych filii, by całkowicie bezpłatnie, w dowolnym czasie i miejscu, mieć dostęp do stale powiększanego zbioru ponad tysiąca książek. Wśród nich znajdują się nowoczesne publikacje akademickie, specjalistyczne i popularnonaukowe renomowanych polskich wydawnictw, szczególnie przydatne uczniom i studentom. Nie brakuje też beletrystyki i różnego rodzaju poradników dotyczących np. majsterkowania, urządzania domu czy ogrodu, a nawet – książek kucharskich.
Platforma z charakterystycznymi chmurami w logo dostępna jest na wszystkich typach urządzeń połączonych z Internetem. Oferuje wiele możliwości wyszukiwania potrzebnych pozycji (np. wybranego autora, tytułu, słów kluczowych występujących w tytule lub w tekście), tworzenia notatek, a nawet elektronicznej półki z ulubionymi lekturami. Można również drogą elektroniczną zasugerować bibliotekarzowi zakup niedostępnej książki. Warto skorzystać!

{webgallery}image2307image2308image2309image2310image2311image2312image2313{/webgallery}