header-image

W niedzielę 12 stycznia wystąpiła u nas Magdalena Smalara. Aktorka warszawskich teatrów, doceniana i nagradzana również za interpretacje piosenek, zaprezentowała spektakl muzyczny „Kobieta do zjedzenia”.
Opisy smakowitych dań stały się pretekstem, w tekstach Adama Mickiewicza, Juliana Tuwima, Wojciecha Młynarskiego czy Agnieszki Osieckiej, do wnikliwej i zabawnej obserwacji obyczajów, życia codziennego i stosunków damsko-męskich. Oprawione muzyką, w wykonaniu artystki obdarzonej silnym, pięknym głosem i talentem aktorskim zmieniały się w piosenki gorąco przyjmowane – śmiechem i oklaskami – przez wypełniającą Salonik Literacko-Artystyczny publiczność. Towarzyszyły im równie dowcipne monologi, w których Magdalena Smalara okazała się mistrzynią autoironii. Na kontrabasie akompaniował Maciej Dobrzański, a na fortepianie – Konrad Wantrych.
Nie grali i nie śpiewali, ale byli ważnymi uczestnikami spotkania. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, którzy zbierali w bibliotece datki, i przede wszystkim – ofiarodawcom.
Wydarzenie zorganizowaliśmy w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy.

Rozmiar czcionki
Zmień kontrast
W okresie ferii zimowych 27.01 – 09.02 br. placówki dziecięce czynne będą :
Oddział dla Dzieci, ul. Kilińskiego 16 w godzinach 8:00 - 16:00 (pn., wt., czw., pt.) w środy w godzinach 8:00 – 15:00, w soboty nieczynne
Filia nr 2 dla Dzieci, ul. Wojska Polskiego 5 w godzinach 8:00 – 15:00 (pn. - pt.)
+ +