Wtorkowy wernisaż książeczek był ostatnim wydarzeniem w ramach projektu „Poczytaj mi, TATO!”. Na wystawie, można było obejrzeć efekty prac uczestników, które powstały podczas warsztatów i spotkań ojców ze swoimi dziećmi. Nie zabrakło też fotografii dokumentujących postępy prac nad książeczkami. Uczestnicy warsztatów stawili się
w komplecie, niektórzy z całymi rodzinami i wspominali minione trzy miesiące. Gościem specjalnym wernisażu, była Sonia Bohosiewicz, która przeczytała fragmenty bajki „Proszę słonia” Ludwika Jerzego Kerna. Miłym zaskoczeniem dla uczestników, było podarowanie im książki „Na chmurze”, której jest autorką. Publikacja zawiera propozycje jak w kreatywny sposób spędzić czas ze swoimi dziećmi. Podczas rozmowy, aktorka zdradziła skąd wziął się pomysł na książkę, a właściwie książki, ponieważ jest również autorką „Leniwej żony”, zawierającej jej sprawdzone przepisy zebrane wśród znajomych.

Na zakończenie uczestnikom projektu oraz delegacji z inowrocławskiego Zakładu Karnego Sonia Bohosiewicz,
w imieniu Biblioteki Miejskiej wręczyła podziękowania. Po spotkaniu był czas na wspólne zdjęcia i autografy.

Wystawę książeczek można oglądać do 10 grudnia w Saloniku Literacko-Artystycznym.

Projekt „Poczytaj mi, TATO!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury, a realizowano go we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowa Para Butów oraz Zakładem Karnym w Inowrocławiu.