W poniedziałkowe popołudnie Gościem Saloniku Literacko – Artystycznego był utytułowany aktor Adam Woronowicz, z którym rozmowę poprowadził krytyk filmowy i teatralny, a także juror wielu festiwali filmowych – Łukasz Maciejewski. Warto wspomnieć, że moderator wczorajszego spotkania został niedawno pierwszym w historii laureatem Nagrody „Klaps” dla Krytyka Filmowego Roku.
Zaproszeni Goście opowiadali o anegdotach dotyczących ich wspólnej pracy, nie zabrakło również akcentów i historyjek dotyczących Inowrocławia i okolic. Aktor wspomniał o początkach swojej przygody aktorskiej w teatrze amatorskim w Białymstoku, skąd pochodzi. Opowiedział zarówno o swojej pracy w teatrze, jak i na planie filmowym. Przyznał iż w pracy zawodowej nie zawsze było kolorowo, a czasami nawet „pod górkę”. Adam Woronowicz dał się poznać jako osoba z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie.
Na zakończenie spotkania licznie zgromadzona publiczność zadawała pytania, a także ustawiła się w długiej kolejce po autografy oraz pamiątkowe zdjęcia z Gośćmi.