Nadchodzi święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa. Mowa oczywiście o przypadającym 23 kwietnia Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich. Jego celem jest promocja czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na problematykę praw autorskich oraz ochrony własności intelektualnej. Z tej okazji książnica przygotowała szereg wydarzeń dla czytelników i sympatyków.
Główną atrakcją będzie odsłonięcie „zaczytanej” ławki, która już na stałe wpisze się w krajobraz przed Biblioteką Główną. Zachęcamy do robienia selfie z „zaczytaną” ławką i umieszczenia fotek na bibliotecznym Facebooku pod postem oznaczonym #zaczytanaławka.
Czytelnikom proponujemy wzięcie udziału w ciekawej zabawie w plenerze pt. „Łap książkę”. Zadaniem uczestników będzie odnalezienie książek w różnych lokalizacjach dzięki podanym wskazówkom.
W oknach Biblioteki Głównej będzie można obejrzeć wystawę ilustracji książek dziecięcych autorstwa Magdaleny Kozieł – Nowak.
Dla najmłodszych czytelników książnica przygotowała akcję pt. „czytaMISIE”- na drzewach przed Biblioteką Główną pojawią się książki , które dzieci będą mogły zabrać ze sobą.
Również tego dnia, dzięki uprzejmości Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego pasażerowie autobusów będą mogli wysłuchać audiobooków z utworami Stanisława Lema.
Regulamin zabawy Łap książkę