właśnie wtedy z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zapraszamy na szereg różnorodnych wydarzeń. Podczas tegorocznych obchodów nie zabraknie atrakcji dla dorosłych i dzieci.

Miłośników quizów i zagadek zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie telefonicznym oraz w loterii, które wymagać będą od uczestników wiedzy z zakresu literatury oraz działalności inowrocławskiej książnicy. Szperaczy i poszukiwaczy „drukowanych skarbów” ucieszy z pewnością coroczny książkowy jarmark, a wszystkim zabieganym proponujemy relaksujący kontakt z literaturą poprzez audiobooki, których będzie można posłuchać w autobusach komunikacji miejskiej.

Wyjątkowo interesująco zapowiada się wystawa fotograficzna pod prowokacyjnym tytułem: „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!”, której wernisaż odbędzie się 23.04.2015 r. (czwartek) o godz. 12.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym przy ul. Kilińskiego 16 (– cała wystawa potrwa do 30 maja br.).

Nie zapomnieliśmy także o spacerowiczach. Specjalnie dla nich przygotowana została prezentacja do obejrzenia na telebimie (znajdującym się na budynku Teatru), ilustrująca najciekawsze wydarzenia kulturalne promujące czytelnictwo organizowane przez Bibliotekę.

Dwie niepowtarzalne atrakcje czekają także na naszych milusińskich, a będą to: spektakl teatralny „Czerwony kapturek” oraz spotkanie autorskie z Izą Niewiadomską-Labiak. 23.04.2015 r. nastąpi również rozstrzygnięcie dwóch konkursów: fotograficznego oraz facebookowego.

Wszystkie podejmowane działania objęte są Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia oraz patronatem medialnym sprawowanym przez portal inianie.pl i Nasze Miasto Inowrocław.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU I WSPÓLNEJ ZABAWY!