Zajęcia cykliczne:

„Spotkania z Filmem” – spotkania prowadzone przez Łukasza Oliwkowskiego, prezentacja klasyki i najnowszych dzieł filmowych o wysokich walorach artystycznych (zwłaszcza ekranizacji utworów literackich) jako punkt wyjścia do dyskusji o kulturze współczesnej, zagadnieniach etycznych  i filozoficznych.

„Pracownia Literacko-Artystyczna”prowadzona przez dra Michała Siewkowskiego,   prezentacja i analiza wybranych utworów literackich (w powiązaniu z innymi dziedzinami sztuki) w celu poznania różnorodnych technik pisarskich, literackich środków artystycznych, głośna lektura i dyskusja o utworach autorstwa uczestników spotkań.

„Five o’clock” – warsztaty tematyczne doskonalące znajomość języka angielskiego, prowadzone przez lektora Fundacji „Ekspert – Kujawy”.

Salonik Literacko–Artystyczny jest miejscem organizacji wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych i naukowych, m.in. wystaw, spotkań autorskich i wieczorów poetycko-muzycznych. Pomieszczenie wyposażono w klimatyzację i sprzęt audio-wideo. Salonik połączono z Działem Informacyjno–Bibliograficznym, który przygotowuje i realizuje kwerendy na zapotrzebowanie Czytelników.

Regulamin