25 maja w naszej książnicy odbędzie się „Noc w Bibliotece”. Impreza – którą Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza – z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych.

Nic dziwnego, ponieważ w trakcie każdej edycji zapewniamy wszystkim uczestnikom – w różnym wieku – mnóstwo atrakcji! Nie inaczej będzie tym razem! Już o godz. 17:00 w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej (wejście od strony Biblioteki Głównej) rozpocznie się spektakl improwizowany w wykonaniu Grupy DOBRZE, która występowała m. in. na Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu i wielu warszawskich scenach. Aktorzy zachęcają, by tego dnia zabrać ze sobą ulubioną książkę. Może to właśnie ona stanie się inspiracją do ich występu.

O godz. 19:00 na scenie pojawi się aktorka Aneta Todorczuk w autorskim programie muzycznym pt. „Matka Żona Kochanka”. Jak pogodzić ze sobą te trzy role? Dowiemy się słuchając takich przebojów jak: „All about a bass”, „Windą do nieba”, „Jej portret”, „Polska Madonna”, czy „Kołysanka dla nieznajomej”.

To nie koniec atrakcji! Od godziny 17.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym będzie można zwiedzić wystawę miłosnych pocztówek #lovepme, skosztować smakołyków serwowanych przez Karczmę Kujawską i obejrzeć romantyczne fragmenty z filmowego lamusa na dużym ekranie. W Oddziale dla Dzieci „Tajemniczy Ogród” o najmłodszych uczestników imprezy zadbają animatorzy Grupy T z Torunia, natomiast w Wypożyczalni dla Dorosłych – oprócz darmowych zapisów do biblioteki – na wszystkich chętnych czekać będzie quiz z upominkami i kiermasz taniej książki. W Filii nr 12 dla Ludzi Niepełnosprawnych odbędą się natomiast zajęcia plastyczne dla dorosłych, i konkursy, których motywem przewodnim będą warkocze i krawaty.

UWAGA! Na spektakl i recital obowiązują BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI, które odbierać można w Wypożyczalni dla Dorosłych od 17 maja br.