header-image

Events: 29th wrzesień 2023

Czytamy Fredrę – akcja zachęcająca dorosłych do głośnego czytania dzieciom. Tego dnia, oprócz biblioteki, zabawne wiersze Aleksandra Fredry czytane będą w przedszkolach, szkołach oraz prywatnych domach. Wydarzenie przygotowane z okazji Dnia Głośnego Czytania oraz Roku Aleksandra Fredry. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, które jest zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Powstało w 2001 roku z …

Dzień Głośnego Czytania – głośne czytanie fragmentów lektur przez uczniów z klas VI, pozostali uczestnicy spotkania będą musieli odgadnąć tytuł danej książki.

Czytajmy razem – zajęcia czytelnicze dla przedszkolaków zorganizowane z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. „Czy macie czas na czytanie?”

Spotkania w „Siódemce – zajęcia cykliczne dla dzieci, w programie: zabawy literackie, krzyżówki, łamigłówki, rebusy i zagadki oraz Akwarelka – zajęcia sekcji plastycznej.

Żyj z pasją – spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy zarażają swoją pasją i hobby do aktywnego lub twórczego spędzania czasu. Ponadto wirtualne wędrówki po regionie z wykorzystaniem czasopism i książek o tematyce krajoznawczo – historycznej mające zachęcić uczestników spotkań do ich odkrywania i poznania na nowo. Spotkanie prowadzi przodownik turystyki pieszej Antoni Ścigacz.

Events: 29th wrzesień 2023 Czytaj więcej ...