Coroczny, wrześniowy projekt realizowany przez Miasto Inowrocław, Kujawskie Centrum Kultury i Bibliotekę Miejską im. Jana Kasprowicza – w tym roku pojawia się w nowej odsłonie, pod nazwą INOWROCŁAW = MIŁOŚĆ #KochamiRozumiem. Na scenie Teatru Letniego pojawią się tancerze, aktorzy i muzycy w koncercie z elementami musicalu pt. „Tribute to Dirty Dancing – live in concert”, a w Teatrze Miejskim o różnych obliczach miłości opowiedzą małżeństwa: Katarzyna Grochola i Stanisław Bartosik oraz Anna i Tomasz Sekielscy.
Już od dwóch lat Miasto Inowrocław, Kujawskie Centrum Kultury i Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza realizują projekt pod nazwą #KochamiRozumiem. Hasłem przewodnim pierwszej edycji była WOLNOŚĆ. Wówczas w Inowrocławiu zagrali: Sztywny Pal Azji, Kobranocka i Golden Life. Rok później, pod hasłem PRZYJAŹŃ – organizatorzy zrealizowali koncert ORGANKA i panele dyskusyjne o tematyce przyjaźni z udziałem między innymi: Joanny Brodzik, Daniela Olbrychskiego czy Marcina Świetlickiego.
W tym roku Miasto Inowrocław, Kujawskie Centrum Kultury i Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu na pierwszym miejscu stawiają najpiękniejszą z wartości, jaką jest MIŁOŚĆ. Przygotowali dla mieszkańców i nie tylko projekt pod nazwą INOWROCŁAW = MIŁOŚĆ #KochamiRozumiem.
Dzień pełen miłości planowany jest na 18 września, a wydarzenie zainaugurują panele dyskusyjne. O różnych obliczach miłości będą opowiadać doświadczone małżeństwa
– Katarzyna Grochola i Stanisław Bartosik oraz Anna i Tomasz Sekielscy. Podczas bezpłatnych paneli dyskusyjnych będzie można zadawać pytania zaproszonym gościom. Artyści opowiedzą o swoim życiu prywatnym, zawodowym i o tym, jakie miejsce zajmuje
w nim miłość.
Pierwsze spotkanie odbędzie się o godzinie 15:00 z Katarzyną Grocholą i jej mężem
– Stanisławem Bartosikiem, a o godzinie 17:30 organizatorzy będą gościć Annę i Tomasza Sekielskich. Spotkania odbędą się w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu przy placu Klasztornym 2. Na panele dyskusyjne obowiązują bezpłatne zaproszenia.
Druga część dnia to zaskoczenie! Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław przygotowali coś zupełnie nowego, czego jeszcze w naszym mieście nie było. Podsumowaniem dnia przepełnionego miłością będzie koncert z elementami musicalu pt. „Tribute to Dirty Dancing – live in concert”. Program będzie zawierał najpopularniejsze sceny z filmu „Dirty dancing”, a wśród nich: utwory w wykonaniu 8-osobowego bandu, elementy taneczne, instrumentalno-wokalne oraz teatralne, które pochodzą z ekranizacji. Przedstawienie odbędzie się o godzinie 20:00 w Teatrze Letnim przy ulicy Świętokrzyskiej 107.
„Tribute to Dirty Dancing – live in concert” to zupełnie nowa formuła w kalendarzu inowrocławskich imprez. Kto wie? Może forma, do której chcemy przekonać mieszkańców na dobre zagości w naszym mieście. Jest to idealna opcja dla miłośników połączenia muzyki, teatru i tańca w jedną kompozycję sceniczną – mówi Tomasz Maliszewski dyrektor Kujawskiego Centrum Kultury.
Bezpłatne zaproszenia na panele dyskusyjne można odbierać w sekretariacie Kujawskiego Centrum Kultury lub w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza przy ul. Kilińskiego 16
w Inowrocławiu od 23 sierpnia. Bilety na „Tribute to Dirty Dancing – live in concert” w cenie 40 zł (bilet indywidualny) i 60 zł (bilet OD SERCA, dla dwóch osób) do nabycia w Kujawskim Centrum Kultury, w Informacji Turystyczno-Kulturalnej lub na www.kckino.pl.
Na wydarzenie zapraszają Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza, Kujawskie Centrum Kultury i Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza.

MIłość