W sobotę, 4 września, zapraszamy do udziału w niezwykłej grze terenowej. Niezwykłej z dwóch powodów. Pierwszy: bohaterką gry będzie Wanda Błeńska, lekarka, która przez 42 lata leczyła chorych na trąd. Drugi: gra odbędzie się jednocześnie w pięciu największych miastach województwa kujawsko-pomorskiego: w Bydgoszczy, Grudziądzu, Inowrocławiu, Toruniu i we Włocławku.

W Inowrocławiu spotkamy się z uczestnikami gry w Parku Solankowym (na grillowisku miejskim). Udział w grze jest bezpłatny. Na uczestników – drużyny rodzinne złożone z 2 – 6 osób – czekają upominki i liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów.
Oto harmonogram gry:
12.00-13.30: Zapisy
12.00-15.00: Przebieg gry
15.00-16.15: Ciepły poczęstunek
ok. 16.15: Ogłoszenie wyników i rozdanie upominków.

Kontakt: gra@ksiaznica.torun.pl

Organizatorami gry są: Książnica Kopernikańska w Toruniu, Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wspierają nas: Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP, Lasy Państwowe, Hufiec ZHP Inowrocław, Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/561228618235041/?ref=newsfeed

Warto wiedzieć:
Rok 2021 jest Rokiem dr Wandy Błeńskiej w województwie kujawsko-pomorskim. Został ustanowiony przez Sejmik Województwa w 110. rocznicę urodzin Lekarki dla uczczenia Jej pamięci i podkreślenia wyjątkowych zasług „Dokty”.
Biogram dr Wandy Błeńskiej: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/biogram-blenska