12 czerwca 2019 r. inowrocławska Biblioteka podobnie jak w latach ubiegłych włącza się w obchody Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek. Tego dnia w godzinach od 11.00 do 15.00 na ul. Kilińskiego 16, przed budynkiem książnicy czekamy na wielbicieli słowa pisanego.
W zaaranżowanej na tę okazję scenerii postaramy się przywołać lato. Wśród leżaków i hamaka będą czekały przygotowane książki. Można je wymieniać i zabrać ze sobą z myślą o zbliżających się wakacjach. Kto wie, może niektóre z nich umilą Państwu wakacyjną podróż lub wypoczynek. Nikt nie wyjdzie od nas z pustymi rękami. W razie niesprzyjającej pogody świętowanie przeniesie się do holu Biblioteki.

Wszystkim inowrocławianom i gościom przypominamy, że od kilku już lat czynnie włączamy się w propagowanie swobodnej wymiany książek nie tylko we własnych murach (ustawiając w holu Biblioteki regał „Książka na wymianę”), ale także na zewnątrz. W Inowrocławiu działa z powodzeniem kilka punktów, z których można zabrać książkę i podczas kolejnej wizyty w tym lub innym bookcrossingowym punkcie, przynieść w zamian inną, którą już przeczytaliśmy i do której na pewno nie będziemy już wracać. Takie punkty wymiany książek działają w:

holu Dworca PKP (ul. Dworcowa 115),
Pijalni Wód -Palmiarni „Inowrocławianka”, ul. Rąbińska 1A,
Kawiarni Zdrojowej w Parku Solankowym,
Restauracji 32, ul. Królowej Jadwigi 32,
Domu Pomocy Społecznej dla Osób w Podeszłym Wieku, ul. Wierzbińskiego 49,
Domu Dziennego Pobytu Życzliwa Przystań”, ul. Wachowiaka 6 oraz ul. Łokietka 12,
Szpitalu Wielospecjalistycznym im. dr. L. Błażka, ul. Poznańska 97,
Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Przychodnia Rąbin”, ul. Gen. Kleeberga 1.

Serdecznie zapraszamy do współpracy i zachęcamy lokalnych przedsiębiorców, instytucje społeczne, kawiarnie, restauracje i wszystkie ośrodki kultury do umieszczania regałów bookcrossingowych i przyłączenia się do propagowania idei bookcrossingu.

ssss