Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe na prelekcję multimedialną Tajemnice Rytmu Wszechświata: W rytmie nieba. Zaprezentuje ją pochodzący z Inowrocławia dziennikarz i popularyzator nauki, uhonorowany tytułem Mistrz Mowy Polskiej – Piotr Majewski.

Człowiek to “zwierzę astronomiczne”, które ma niewielką świadomość tego, że jego życie przebiega w rytmie muzyki… sfer niebieskich. Nasz gość opowie o tym, jak bardzo jesteśmy związani z niebem gwiaździstym, z ruchami ciał niebieskich oraz w jaki sposób Słońce, Księżyc i planety wyznaczają nam życiowe cykle. Pokaże też, jak “kosmiczna rytmika” pozwala dziś uczonym odkrywać światy pozasłoneczne oraz jakim cudem znajdują się one wokół pulsara “tykającego” z precyzją dorównującą ziemskim zegarom atomowym. Odkrycie to zawdzięczamy zresztą polskiemu uczonemu…

Na to unikalne spotkanie, organizowane w ramach Festiwalu Rytmajino, zapraszamy do Saloniku Literacko-Artystycznego przy ul. Kilińskiego 16 w środę 22 maja o godzinie 13.00.

Wstęp wolny! Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą zapowiedź przybycia (tel. 523-575-249, mejl: bibliograficzny@bmino.pl).