Z pewnością niejeden sąsiad zdziwił się, gdy usłyszał głośną muzykę i skaczące dzieci w niedzielny poranek 7 czerwca 2020 roku. Do tej aktywności zachęcili: Biblioteka Miejska i grupa animacyjna „Pomysłowy Dobromir”, którzy za pomocą mediów społecznościowych zagościli w domach uczestników. Po rozgrzewce i tańcach – hulańcach, przyszła pora na naukę przez zabawę. Wiecie, co może powstać, gdy połączy się sodę, ocet i barwnik spożywczy? Erupcja wulkanu! Najmłodsi mieli również okazję zobaczyć i wykonać kulkę śniegową oraz zabawkę-gniotka. Kolejną atrakcją było kreatywne skręcanie balonów. Animatorzy pokazali krok po kroku, jak przeobrazić długi balon w kwiatka, szablę, misia czy też… karabin maszynowy.
Wszyscy uważni milusińscy z pewnością zapamiętali hasło, jakie muszą podać, aby otrzymać nagrodę: workoplecak, książkę oraz darmowy zapis do Biblioteki (karta ważna we wszystkich filiach inowrocławskiej Książnicy). Po ich odbiór zapraszamy na Filię nr 4 przy ul. Poprzecznej 29 w dniach 8-12 czerwca w godzinach otwarcia placówki.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!
Imprezę zorganizowano w ramach projektu „MOC przyciągania do CZYTANIA” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

sss