Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich książnica przygotowała różnorodną ofertę dla czytelników.
Już od 12 kwietnia będzie można zobaczyć wystawę „Pociąg do książki”, na której znajdą się ciekawostki dotyczące literatury, ranking najchętniej czytanych powieści w inowrocławskiej bibliotece. Wystawa będzie dostępna do 28 kwietnia 2023 r. w holu Biblioteki Głównej.
20 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy do Saloniku Literacko – Artystycznego na spotkanie autorskie z Beatą Sabałą – Zielińską – autorką książek o Zakopanem.
Kolejna propozycja to umilanie 21 kwietnia przejazdu pasażerom komunikacji miejskiej na wybranych liniach, którzy będą mieli niecodzienną okazję posłuchać fragmentów utworów Aleksandra Fredry. Natomiast, tego dnia Filia nr 1 zorganizowała konkurs „Tere – Fere rymów wiele! Wiersze Wandy Chotomskiej” – XI edycja konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I-III szkół podstawowych w Inowrocławiu start o godz. 16.00.
Od 23 kwietnia do 7 maja będzie można sprawdzić swoją wiedzę związaną z literaturą polską i światową, biorąc udział w quizie online „Literacki miszmasz”. Zabawa przygotowana przez Filię nr 4.
Bogaty program z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich ma do zaoferowania także Filia nr 7 dnia 24 kwietnia. „Wyznajemy miłość z różą… do książek i czytania!”: całodzienna prezentacja filmu „Latające książki pana Morrisa Lessmore”, sympatyczny kącik książkowy z niespodziankami oraz spotkania czytelnicze z dziećmi połączone z prezentacją książek i drobne upominki dla czytelników.