W codziennym pośpiechu rodzicom trudno znaleźć czas na czytanie dzieciom, które jest kluczowe w ich wychowaniu. Kształtuje osobowość młodego człowieka, rozwija jego wyobraźnię i wzbogaca słownictwo. O zaletach głośnego czytania nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego proponujemy udział w Porankach literackich online pt. „Żywe słowo, żywa przyroda”. Inicjatywa jest skierowana przede wszystkim do przedszkoli, ale zapraszamy również rodziców do indywidualnego skorzystania z naszej propozycji.
Nagrane opowieści o tematyce przyrodniczej czytane przez członkinie Dyskusyjnych Klubów Książki będzie można wybrać i wysłuchać w poniedziałki 5 i 12 października, środy 7 i 14 października i piątki 9 i 16 października o godz. 900 W przedszkolach dzieci będą mogły wziąć udział w minizabawie polegającej na odpowiedzi na zadane pytanie odnoszące się do wysłuchanego tekstu. Przedszkola, które włączą się do akcji czytania, otrzymają w darze książkę, która stanowić będzie inspirację do stworzenia półki z książkami o treści ekologicznej.
Nagrania dostępne na stronie internetowej Biblioteki, Facebooku i na kanale You Tube do 19 października.
Zadanie zorganizowane w ramach projektu „Przebudzeni do działania” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ss