W ramach wspierania działań na rzecz ochrony środowiska, przygotowaliśmy dla naszych Czytelników i nie tylko, nietypowy bookcrossing. Akcja uwalniania książek, obchodzona w czerwcu to Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Sytuacja epidemiczna pokrzyżowała nam w tym roku plany, ale nie zamierzamy z tej szlachetnej inicjatywy rezygnować. W poniedziałek 26 października w Wypożyczalni dla Dorosłych, przy ul. Kilińskiego 16 w godzinach otwarcia Biblioteki, będziemy uwalniać książki i rozdawać ekologiczne woreczki. W akcję zaangażowana będzie młodzież zaopatrzona w hasło „Biblioteka dla środowiska”. Zapraszamy do udziału! Liczba książek i woreczków ograniczona.
Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Przebudzeni do działania” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

UWAGA!
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, nietypowa akcja bookcrossingowa przeprowadzona będzie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i zgodnie z zaleceniami sanitarnymi obowiązującymi Bibliotekę. Uczestnicy są zobowiązani zachować środki bezpieczeństwa w postaci maseczki ochronnej  i dezynfekcji rąk przy wejściu do Biblioteki.

fff