Przeszłość to nie tylko wspomnienia „dobrych czasów”, ale też bieda, brak towarów na rynku i trudna sytuacja gospodarcza. Żyjąc w takiej rzeczywistości trzeba było sobie radzić. Dzisiaj sytuacja jest lepsza, jednak warto nie tylko ze względów oszczędnościowych, ale przede wszystkim z uwagi na ochronę środowiska nauczyć się powtórnie wykorzystywać rzeczy.
Zapraszamy młodzież, dorosłych oraz rodziców z dziećmi powyżej 10 lat do udziału w 3-dniowych warsztatach przeróbek odzieży, które poprowadzi Agnieszka Rogaszewska, doświadczona krawcowa recyklingowa, założycielka Fundacji Alternatywnej.

Uwaga! Prosimy o zabranie ze sobą rzeczy do przeróbki.
Daty warsztatów: 10 listopada (środa) godz. 17 00
12 listopada (piątek) godz. 17 00
13 listopada (sobota) godz. 11 00
Miejsce warsztatów: Salonik Literacko-Artystyczny, ul. Kilińskiego 16.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod nr tel. (52) 357-93-89, osobiście w Wypożyczalni dla Dorosłych (ul. Kilińskiego 16) lub mailowo pod adresem: wypozyczalnia@bmino.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Zadanie pod nazwą “Oszczędna i gospodarna po babci” jest organizowane w ramach projektu „Było minęło czy przeminęło?” dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

oszczedna i gospodarna

 

Do końca zostało: