Prezydent Miasta Inowrocławia oraz Biblioteka Miejska zapraszają na obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w Inowrocławiu
W tym roku poznamy bliżej jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w Inowrocławiu – gmach Urzędu Miejskiego, który kryje wiele ciekawostek i tajemnic. Na co dzień odwiedzany przez interesantów, tym razem mieszkańcom miasta zostanie zaprezentowany w kontekście historycznym i kulturowym.
Dla zwiedzających zostaną otwarte sale: kominkowa, sesyjna oraz gabinet Prezydenta. Uczestnicy poznają historię budynku i będą mogli dotknąć insygniów władzy samorządowej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie mini-wystawka poświęcona pierwszemu prezydentowi miasta dr. Józefowi Krzymińskiemu oraz wybranym sylwetkom radnych z okresu odradzającej się państwowości. Dla odważnych przewidziano wejście na wieżę ratuszową, z której rozpościera się piękna panorama Inowrocławia. Dodatkowo przed wejściem do Urzędu będzie dostępna strefa relaksu z leżakami, kocami oraz atrakcjami plastycznymi dla najmłodszych.
Zwiedzanie odbędzie się 14 września br. (sobota), w dwóch turach o godz. 11.00 i 12.30 Uwaga: wymagana rezerwacja na poszczególne godziny zwiedzania pod numerem telefonu (52) 356-77-01 lub osobiście w Czytelni Regionalnej (ul. Kilińskiego 16). Strefa Relaksu dostępna będzie w godzinach od 11.00 do 14.00.
Tegoroczna edycja EDD odbywa się pod hasłem „Polski splot”.
Serdecznie zapraszamy!