„Nieustraszony podróżnik, radosny gawędziarz i zaraźliwy marzyciel w jednej osobie. Takiego bohatera książki przygodowej dla dzieci ciężko byłoby wymyślić” – pisze Łukasz Wierzbicki w 2017 r. „Na szczęście nie muszę. Mam go przed nosem, na wyciągnięcie ręki. Olek przywoływał kolejne wspomnienia, a ja dopytywałem o to i owo, notowałem… zacząłem pisać książkę „Ocean to pikuś”. Mam ogromną nadzieję, że dzięki niej nie tylko dowiecie się kilku interesujących rzeczy o oceanie, ale też, podobnie jak ja, polubiliście bohatera tej opowieści i że pewnego dnia, za jego przykładem, podążycie śladem swoich marzeń.”

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, poświęcone opowieściom o Aleksandrze Dobie! Czekamy na Was już 20 października, o godz. 16:00!

Spotkanie przeznaczone dla dzieci od 5 lat. Obowiązują zapisy telefoniczne (52) 352 72 37 lub osobiste w „Tajemniczym Ogrodzie”. Zdjęcia wykonane podczas spotkania posłużą do celów promocyjnych Biblioteki.

Miejsce spotkania: Salonik Literacko-Artystyczny, ul. Jana Kilińskiego 16.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Podróżowanie przez czytanie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

plakat