header-image
W Saloniku Literacko-Artystycznym w poniedziałkowy, jesienny wieczór odbyło się spotkanie promujące książkę „Obroty miasta. Felietony i eseje o Inowrocławiu”.
Publikację zaprezentował Łukasz Oliwkowski, jej Autor, doktor nauk humanistycznych, nauczyciel języka polskiego, miłośnik dobrego kina, moderator „Spotkań z Filmem” w naszej Bibliotece oraz Dyskusyjnego Klubu Filmowego w inowrocławskim kinie, inicjator i organizator różnorodnych wydarzeń kulturalnych i sportowych, człowiek wielu pasji, który uzależniony jest, jak sam mówi, od różnych aktywności.
Obroty miasta wypełniają regionalną lukę wydawniczą. W książce odnajdujemy m.in. ciekawe i niejednoznaczne nawiązania do utworów poety i prozaika Mirona Białoszewskiego czy filozofa kultury i religioznawcy Mircea Eliade.  Publikacja w subtelny sposób łączy walory literackie i popularnonaukowe.
Wydanie publikacji zostało dofinansowane ze środków budżetu miasta Inowrocławia w 2019 roku przeznaczonych na stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną.
Rozmiar czcionki
Zmień kontrast