Na mocy styczniowej uchwały Rady Powiatu Inowrocławskiego, rok 2020 ogłoszony został Rokiem Jana Kasprowicza. Nie jest to przypadek, ponieważ 12 grudnia b.r. obchodzimy 160. rocznicę urodzin tego związanego  z Inowrocławiem, wybitnego poety Młodej Polski.

Z tej okazji Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza przygotowała wyjątkową grę terenową, która przybliży życie i twórczość poety oraz miejsca w Inowrocławiu, gdzie Kasprowicz bywał i tworzył.

Zadaniem uczestników będzie dotarcie do wszystkich wyznaczonych przez Bibliotekę miejsc, rozwiązanie zadań i udzielenie odpowiedzi na pytania. Specjalnie przygotowany folder konkursowy z pytaniami oraz mapką będzie można pobrać we wszystkich placówkach Biblioteki od 1 sierpnia do 30 listopada 2020 r. Data rozpoczęcia gry również nie jest przypadkowa. O ile 12 grudnia świętujemy 160 rocznicę urodzin poety, to 1 sierpnia przypada rocznica jego śmierci. Jest to dzień szczególny, kiedy wspomnienia o Janie Kasprowiczu żyją intensywnie.

Zawarty w folderze kupon konkursowy należy dostarczyć do wybranej placówki Biblioteki najpóźniej do 1 grudnia 2020r. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, którzy ukończyli 15 rok życia. Na zwycięzców czekają nagrody!

Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Starosty Inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej oraz Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy.

Informacje można uzyskać również pod nr tel. 52 35-67-701 i adresem e-mail: regionalna@bmino.pl
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem:
Regulamin

111