Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci zaowocował spotkaniami z najmłodszymi czytelnikami w Filiach nr 1, 2 dla Dzieci, 4 i 7. Każda placówka przygotowała z tej okazji zajęcia przybliżające i propagujące czytelnictwo wśród najmłodszych.

Filię nr 1 w ramach spotkania „Czytajmy razem” odwiedziły sześciolatki z przedszkola nr 2 „U Jasia i Małgosi”, które z zaciekawieniem i uwagą wysłuchały baśni braci Grimm pt. „Brat i siostra” prezentowanej przy pomocy teatrzyku kamishibai. Następnie przedszkolaki odgadywały zagadki i tytuły baśni z prezentowanych ilustracji, a potem wzięły udział w zajęciach plastycznych, na których powstały zakładki do książek z bohaterami wysłuchanej bajki.

Pod hasłem „Radość Czytania” w Filii nr 2 dla Dzieci omówiona została praca bibliotekarza, różnice między wypożyczalnią a czytelnią oraz warunki, jakie trzeba spełnić, żeby zapisać się do biblioteki. Mali czytelnicy wysłuchali tekstu „Franklin w bibliotece” i bawili się w Czerwonego Kapturka z podziałem na role. W programie była także zabawa rytmiczna z chustą Klanza, ruchowa „Pociąg z Książkami” oraz wykonanie zakładki do książki.

Przedszkolaki z „Muzycznej Krainy” w Filii nr 4 wysłuchały bajki pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”.

„Wielcy Ludzie i książki…” takie spotkanie czytelnicze dla najmłodszych również z „Muzycznej Krainy” przygotowała Filia nr 7 , na którym przedstawiono atrakcyjne książki dla najmłodszych. Zachęcano wszystkie dzieci do uczestnictwa w akcji „Mała Książka wielki Człowiek” skierowanej do tegorocznych trzylatków.