Działań proekologicznych ciąg dalszy. Po warsztatach przyrodniczo-kulinarnych i malarskich w plenerze wracamy do tematu zero-waste. Tym razem przygotowaliśmy dla Was zajęcia szycia woreczków (do warzyw czy owoców), etui wielokrotnego użycia z materiałów, dostępnych w każdym domu. Spotkania poprowadzi Agnieszka Rogaszewska, doświadczona krawcowa recyklingowa, rozwijająca idee ekonomii cyrkularnej, założycielka Fundacji Alternatywnej. Jej celem jest ponowne „zaangażowanie” do życia przedmiotów, które „wyszły już z obiegu”, niekoniecznie w tej samej roli.
W bezpłatnych zajęciach będą mogły uczestniczyć osoby dorosłe oraz dzieci w wieku powyżej 10 lat (mile widziany rodzic z dzieckiem). Odbędą się 4 spotkania, raz w tygodniu, po 2 godziny (wtorki 22, 29 września i 6, 13 października w godz. 1700 – 1900 ) w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej. Ilość miejsc ograniczona, zapisy osobiście w Wypożyczalni dla Dorosłych lub telefonicznie pod nr tel. (52) 357 93 89.
Akcja organizowana w ramach projektu „Przebudzeni do działania” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

fff