Książnica zaprasza w poniedziałek 26 września o godzinie 18.00 na spotkanie z Łukaszem Oliwkowskim i innymi twórcami płyty „Gus Edwards Overview”. Jej wydanie dofinansowano ze środków budżetu Miasta Inowrocławia przeznaczonych na stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, a spotkanie w Saloniku Literacko-Artystycznym objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.
Ł. Oliwkowski przedstawi pasjonujące i tajemnicze losy urodzonego w naszym mieście w 1878 r. Gustava Schmelowsky’ego. Gustav, jako Gus Edwards, stał się w pierwszych dziesięcioleciach dwudziestego wieku jednym z najbardziej cenionych kompozytorów broadwayowskich wodewilów i musicali. Bohater prezentacji współpracował z najpopularniejszą amerykańską rewią tamtych czasów – Ziegfield Follies. W 1902 r. skomponował kilka piosenek do prapremiery słynnego musicalu „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”.
Podczas spotkania będzie można poznać kulisy powstania płyty, dokonać jej przedpremierowego zakupu i uzyskać autografy twórców. Spotkanie włącza się w obchody VIII edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która w tym roku odbywa się pod hasłem „To się musi powieść”.
Bezpłatne wejściówki będą dostępne od 19 września w Wypożyczalni dla Dorosłych przy ulicy Jana Kilińskiego 16.