25 września o godzinie 18 00 gościem Saloniku Literacko-Artystycznego będzie Małgorzata Rejmer, uznana pisarka i reportażystka. Przygodę z pisaniem rozpoczęła już jako nastolatka, publikując wiersze w kwartalniku Okolica Poetów. Pierwszą powieść Toksymia, opublikowała w 2009 roku. Dużym uznaniem cieszył się reportaż Bukareszt. Krew i kurz, za którą została uhonorowana nagrodą Newsweeka im. Teresy Torańskiej oraz Nagrodą Literacką dla Autorki Gryfia, a także nominacją do Nagrody Literackiej Nike.
Jej najnowsza książka Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii, traktuje o życiu w Albanii za czasów dyktatury Envera Hodży. Za tę książę została uhonorowana Paszportem Polityki w kategorii Literatura. Znalazła się też wśród tegorocznych finalistów Nagrody Literackiej Nike. W lipcu autorka gościła na miesięcznej rezydencji literackiej w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej, zaproszona przez Kraków- Miasto Literatury UNESCO.

Bezpłatne wejściówki na spotkanie można odbierać w Wypożyczalni dla Dorosłych (ul. Kilińskiego 16) od 18 września br. Liczba miejsc ograniczona!

ssss