Od 4 maja już bez większego problemu można wypożyczać książkę papierową. Jednak nadal zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą książki elektronicznej.
Dla wszystkich chętnych, a szczególnie studentów, uczniów, ale także wszystkim dorosłych poszukującym informacji naukowych, oferujemy bezpłatny dostęp do bazy e-booków na platformie Ibuk Libra. W tej internetowej czytelni można znaleźć pozycje głównie o charakterze naukowym i popularnonaukowym. Jednak miłośnicy beletrystyki również znajdą coś dla siebie, gdyż wśród licznych e-booków znaleźć można najnowsze powieści, poszukiwane lektury, poradniki, biografie oraz książki dla dzieci i młodzieży.
Spragnionym nowości i bestsellerów w sposób szczególny polecamy również dostęp do serwisu LEGIMI, oferującego  najnowsze i najpopularniejsze powieści bez opłat i limitów na smartfony, tablety i czytniki (z systemami IOS, Android, Windows lub Windows Phone).
Darmowy dostęp do obu baz e-booków można uzyskać dzięki kodom, które odebrać można w Wypożyczalni dla Dorosłych osobiście, telefocznie bądź mailowo.