We wtorek 15 marca minęło 67 lat od powstania Oddziału (obecnie Koła) SBP w Inowrocławiu. Ta nieokrągła rocznica stała się pretekstem do anonimowej ankiety. Do udziału w niej zaprosił bibliotekarzy przewodniczący Koła, pytając:
-członków SBP: moja opinia o SBP, jakich zmian w niej oczekuję? (ewentualnie inne uwagi),
-innych bibliotekarzy: czemu nie chcę przystąpić do SBP, co powinno się zmienić, bym rozważył zmianę decyzji? (ewentualnie inne uwagi).
Większość zapytanych wybrała prawo do milczenia, niemniej otrzymane odpowiedzi okazały się inspirujące. Przede wszystkim zwracano uwagę na małą (a nawet żadną) promocję działań SBP, i to zarówno wśród członków organizacji, jak i pozostałych bibliotekarzy. Brak działań integrujących środowisko (spotkania okolicznościowe, wycieczki itp.) i konkretnej informacji, co bibliotekarzowi daje członkowstwo w organizacji?
Inicjator ankiety odpowiada.
Ostatnie dwa lata wiele dziedzin życia społecznego niemal zablokowała pandemia. Odbiło się to oczywiście również na (nie)działalności naszego Koła. To się zmieni. Powstała zakładka na stronie internetowej Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza: SBP: https://www.jan-kasprowicz.bmino.pl/sbp
Tu znaleźć można informacje, dlaczego warto przystąpić do naszego Koła (a przynajmniej rozważyć tę propozycję :-), co robimy, statut, deklarację, trochę historii, itp. Wszelkie sugestie dotyczące uatrakcyjnienia podstrony i, szerzej, naszej działalności, zawsze mile widziane.