Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Daily Archives: 16 lutego 2024

Uśmiechnij się z żabkami

„Uśmiechnij się z żabkami !” w Filii nr 3

W czwartkowe popołudnie w ramach zajęć „Uśmiechnij się z żabkami !”, w których udział wzięły dzieci w wieku od 3 do 6 lat, mali uczestnicy wysłuchali m. in. opowiadania pt.: „Zielona żabka” oraz piosenki „Była sobie żabka mała”, a następnie brali udział w zabawach ruchowych i warsztatach kreatywnych.

„Uśmiechnij się z żabkami !” w Filii nr 3 Czytaj więcej ...

„Żydzi, masoni i profesor Helsztyński”

„Żydzi, masoni i profesor Helsztyński”

W lutowym numerze „Bibliotekarza” ukazał się artykuł Bartosza Wiśniewskiego pod tym, nieco tajemniczym tytułem. Jak pisze Elżbieta Stefańczyk w notatce „Od redaktora” (na stronie 3 miesięcznika), tekst inowrocławskiego bibliotekarza „przedstawia związki profesora Helsztyńskiego, znanego warszawskiego anglisty, z Inowrocławiem, poprzez powiązania rodzinne i prowadzone prace naukowe. W archiwum Koła SBP w Inowrocławiu znajduje się dokumentacja odnosząca się do działalności profesora i Jego relacji z Janem Kasprowiczem ...

„Żydzi, masoni i profesor Helsztyński” Czytaj więcej ...

Czytanie to przyjemność

Czytanie to przyjemność

„Z bajką dookoła świata” to cykliczne spotkania w Filii Nr 12, które cieszą się ciągłym zainteresowaniem wśród dzieci. Tym razem podczas ferii zimowych, w zajęciach biblio-terapeutycznych z wykorzystaniem literatury brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 8. W spotkaniu wzbogaconym o zajęcia plastyczne uczestnicy poznali legendy kujawskie i cząstkę historii regionu.

Czytanie to przyjemność Czytaj więcej ...