Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Daily Archives: 7 kwietnia 2023

Tradycje wielkanocne1

O tradycjach wielkanocnych

Pierwsze oznaki wiosny to nie tylko wczesne kwiaty. To także zakwitające kotkami wierzby! O tradycjach wielkanocnych, barwieniu pisanek, zwyczajach związanych ze śmigusem-dyngusem i prezentach ukrytych przez zajączka rozmawialiśmy z pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej nr 8. Dla utrwalenia wiedzy o wyjątkowej symbolice koszyczka wielkanocnego uczniowie mieli okazję udekorować go według własnych pomysłów.

O tradycjach wielkanocnych Czytaj więcej ...

Albańskie klimaty

Miłośników „Podróży bliskich i dalekich” zapraszamy na kolejne spotkanie 13 kwietnia 2023 roku (czwartek) o godz. 15.00 do Filii nr 1 przy ul. Wilkońskiego 32. Odwiedzimy Butrint –  architektoniczną perłę Albanii. Ten wspaniały park archeologiczny pełen zabytków i przyrody wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1992 r. Zajrzymy także  na najpiękniejsze rajskie plaże Albańskiej Riwiery. Do zobaczenia!      

Albańskie klimaty Czytaj więcej ...

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Protokół Kulturalny XVII

Zadanie realizowane jest przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Koło w Inowrocławiu oraz Bibliotekę Miejską im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu ze środków finansowych Urzędu Miasta Inowrocławia. W ramach zadania zaplanowano działania promujące czytelnictwo wśród dzieci, młodzieży, osób dorosłych poprzez ich aktywne uczestnictwo w różnorodnych imprezach kulturalnych. Projekt ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje przedsięwzięcia propagujące książkę, jako źródło wiedzy i zabawy oraz rozwijający aktywność twórczą odbiorców, w ...

Protokół Kulturalny XVII Czytaj więcej ...

Wielkanocnie w Filii nr 4

W czwartkowe popołudnie 6 kwietnia w bibliotece, przy ul. Poprzecznej odbyły się kreatywne warsztaty wielkanocne. Pod czujnym okiem animatorki z Kreatywnej Planety, przy użyciu gąbki florystycznej, barwnych kłosów zbóż, dekoracyjnych jajek i kurczaczków, dzieci wyczarowały piękne wielkanocne stroiki. Ozdobią one każdą przestrzeń i wprowadzą wiosenną atmosferę do domów małych artystów. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „Protokół Kulturalny XVII”, współfinansowanego ze środków Miasta Inowrocławia.

Wielkanocnie w Filii nr 4 Czytaj więcej ...